Bednarstwo

od wieków stanowiło nieodłączną część przemysłu drzewnego. Bednarze używając drewnianych klepek wytwarzają różnego rodzaju wyroby takie jak beczki, kadzie czy też inne naczynia. Ten sposób konstrukcji znany był Słowianom już w III-IV wieku, ale zamiast metalowych obręczy stosowano ściągi z łozy, łyka lub smołowanych powrozów. Drewniane warznice, szkopki,

antałki

i kubki stanowiły podstawę każdego ogniska domowego, zaś cebry czy dzieże miały szerokie zastosowanie w ówczesnych systemach wodociągowych. Obecnie nadal beczki wykorzystywane są jako naczynia do przechowywania najlepszych gatunków win oraz są do tej pory używane w gospodarstwach domowych jako naczynia służące do użytku codziennego.
Firma "

Beczka Polska

" działa nieprzerwanie na rynku od 2004 roku. Reprezentuje grupę polskich bednarzy, od wielu pokoleń wytwarzających według dawnych technologii beczki, antałki, kadzie itd. Są to zarówno wyroby użytkowe jak i dekoracyjne. Naszą misją jest przybliżenie Tobie, Drogi Kliencie, historii tradycyjnego polskiego rękodzieła poprzez przekazanie w Twoje ręce produktów wykonywanych od wieków na ziemiach polskich tymi samymi metodami.

Wanny Drewniane

Niepowtarzalne w pełni drewniane wanny do łazienki i sauny wykonywane z drewna egzotycznego iroko / kambala oraz krajowego dębu, modrzewia lub olchy. Wanny dostępne są również z wkładem akrylowym w kolorze kremowym lub białym, z pełnym systemem przelewowym (syfon + przelew).
Kliknij »

Balie do Sauny

Wysokie, owalne beczki drewniane do sauny i łazienki wykonywane z drewna egzotycznego iroko / kambala oraz krajowego dębu, modrzewia lub olchy. Wanny dostępne są również z wkładem akrylowym w kolorze kremowym lub białym, z pełnym systemem przelewowym (syfon + przelew).
Kliknij »

Balie z Piecem

Beczki okrągłe wykonane w całości z drewna, przede wszystkim z dębu i modrzewia. Beczki do kąpieli gorącej tzw. hot-tubs mogą być wyposażone w piecyk ze stali nierdzewnej do podgrzewania wody, co umożliwia kąpiel na zewnątrz bez względu na porę roku. W standardzie do każdej balii jest drabinka, ławeczki wewnątrz i drewniana osłona piecyka.
Kliknij »

Cebrzyki Wiadra Kufle

Tradycyjne naczynia klepkowe: cebrzyki, skopki i wiadra drewniane o dowolnej pojemności, tace a także kufle dębowe, dzieże oraz masielnice. Naczynia wykonywane najczęściej z olchy lub dębu, w pełni użytkowe.
Kliknij »

Donice

Donice dębowe mrozoodporne, mogą być użytkowane na zewnątrz przez cały rok, niezależnie od warunków atmosferycznych. Wykonujemy również donice z innych gatunków drewna (m.in. olcha, sosna) w różnych wielkościach i wariantach wykończenia.
Kliknij »

Beczki do Wina

Najwyższej jakości, profesjonalne beczki dębowe do wina, whisky wykonywane tradycyjną technologią, stosowaną przez bednarzy polskich od wielu pokoleń. Wykonywane z polskiego dębu sezonowanego w warunkach naturalnych. Beczki mogą być wypalane wewnątrz, korpusy są woskowane, z kranem metalowym.
Kliknij »

Beczki do Kiszenia

Beczki dębowe wykonywane technologią tradycyjną, stosowaną przez bednarzy polskich od wielu pokoleń. Nadają się znakomicie do kwaszenia ogórków czy kapusty, do śledzi, do peklowania mięsa średniowiecznymi metodami, czy również jako efektowna obudowa pojemników plastikowych.
Kliknij »

Beczki Dekoracyjne

Różnorodne beczki o dowolnych wielkościach. Przede wszystkim służą jako stoły, siedziska i ozdoby wnętrz pubów, restauracji, piwnic z winami itp. Doskonale sprawdzają się również w ogrodach jako nietypowe donice lub oryginalne elementy dekoracyjne.
Kliknij »

Beczki na Butelki

Beczki - szafki na butelki do ozdoby wnętrz pubów, restauracji, piwnic z winami, stoisk targowych lub jako standy reklamowe wina i innych trunków. Wykonywane z różnych gatunków drewna (dąb, olcha, brzoza, świerk).Na każdej beczce może być wypalone lub namalowane logo, dedykacja itd.
Kliknij »

Szyldy Dna Beczek

Dno prawdziwej dębowej beczki jest doskonałe jako szyld, reklama lub element dekoracji każdego pubu, baru, sklepu, czy piwniczki z winami. Nieograniczone możliwości zdobień np. kraniki, mosiężne tabliczki, wypalanie logo, dedykacji, grawerka, rzeźbienia, malunki itd. Dostępne w różnych średnicach.
Kliknij »

Regały na Wino

Regały na butelki z winem do ozdoby wnętrz pubów, restauracji, piwnic, stoisk itp. Wykonywane z różnych gatunków drewna (dąb, olcha, brzoza, świerk) i w różnych wielkościach. Mogą być zaprojektowane indywidualnie zgodnie z życzeniem.
Kliknij »

Skrzynie Drewniane

Solidne skrzynie do celów użytkowych jak i dekoracyjnych, w domu i w ogrodzie. Wykonywane z różnych gatunków drewna (dąb, olcha, brzoza, świerk) i w różnych wielkościach. Mogą być zaprojektowane indywidualnie zgodnie z życzeniem.
Kliknij »

Opakowania

Ozdobne opakowania drewniane w różnych kształtach do różnych zastosowań. Mogą być zaprojektowane indywidualnie zgodnie z życzeniem. Wykonywane z różnych gatunków drewna (dąb, olcha, brzoza, świerk) i w różnych wielkościach.
Kliknij »

Pozostałe Wyroby

W technice bednarskiej można wykonać wiele ciekawych, niepowtarzalnych wyrobów dla domu i ogrodu. To także m.in. zabudowy piwniczek na wino, pubów czy restauracji. Projektujemy standy reklamowe oraz wyposażenie ogródków piwnych (beczki - stoły, kompletne loże). Możemy wykonać każde nietypowe zlecenie wg Państwa projektu.
Kliknij »

Pozostałe Wyroby

W technice bednarskiej można wykonać wiele ciekawych, niepowtarzalnych wyrobów dla domu i ogrodu. To także m.in. zabudowy piwniczek na wino, pubów czy restauracji. Projektujemy standy reklamowe oraz wyposażenie ogródków piwnych (beczki - stoły, kompletne loże). Możemy wykonać każde nietypowe zlecenie wg Państwa projektu.
Kliknij »

 

Część wyrobów dostępna jest w naszym sklepie internetowym. Procedura i warunki zakupu, terminy, płatności, reklamacje i gwarancje przedstawione są w zakładce Kontakt / Zamówienia. Więcej informacji, wyroby na indywiudalne zamówienia:


BECZKA POLSKA
beczka@beczkapolska.pl
tel. mob. +48 601 800 847, tel./fax +48 56 678 97 13